Logo

Nefrologia

Doktor

dr n. med. Joanna Miszczak-Kuban

nefrolog

NEFROLOGIA to nauka o chorobach nerek i układu moczowego. Zajmuje się internistycznymi czyli nie wymagającymi operacji zmianami w czynności nerek, zarówno ostrymi jak i przewlekłymi zaburzeniami w ich czynności wewnątrz- i zewnątrzwydzielniczej oraz zakażeniami układu moczowego tzw. Leczeniem nerkozastepczym.
Nefrolog leczy pierwotne choroby nerek jak i wtórne, które są powikłaniami takich chorób jak np.: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze.Nefrologia skupia się na diagnozowaniu i leczeniu poważnych chorób nerek np.: niewydolności nerek, kłębuszkowe zapalenie nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek. Najczęściej stosuje się leczenie farmakologiczne. Zdarzają się przypadki wymagające dializy lub przeszczepienia nerki.
Nefrologia nie tylko leczy patologie w obrębie nerek. Lekarz nefrolog poszukuje również przyczyn tych patologii, a także stara się zapobiec konsekwencjom chorób nerek.
Nefrologia skupia się na diagnozowaniu i leczeniu wspomnianych poważnych chorób nerek ale także zaburzeń elektrolitowych i nadciśnienia tętniczego.
Co wskazuje na choroby nerek?
Jakie objawy powinny nas niepokoić?

Najczęstszymi objawami są:
- pojawienie się nadciśnienia tętniczego.
- dolegliwości związane z oddawaniem moczu.
- pojawienie się ciemnego lub krwistego moczu.
- częstomocz,
- obrzęki wokół oczu, opuchlizna rąk , stóp, kostek….

Right arrow

powrót do listy

Skontaktuj się z nami, żeby umówić wizytę

kontakt